Hlboký pokoj pri Meditácií Stromu


V učení Bardov, Ovatov a Druidov nájdete mnohé spôsoby meditácie. Tu je jeden, inšpirovaný hlbokým pokojom stromov, ktorý si môžete vyskúšať - buď ako duchovné cvičenie, alebo ako príprava pred modlitbou či inou meditáciou.
Jeho účelom je pomôcť vám precítiť svoju podstatu - stred a uzemnenie, prehĺbiť inštinkty a vzťah k prírode. Podporuje tok životnej sily, upokojuje a harmonizuje srdce a myseľ.
Každý prvok meditácie môžete robiť tak dlho, ako budete chcieť a akonáhle zvládnete jednoduché sekvencie, môžete ich predĺžiť a prehĺbiť tak, ako potrebujete.

Na začiatok si vyberieme polohu - lepšie je stáť, ale môžme aj sedieť - a snažíme sa splynúť s prostredím navôkol. Ak nie ste práve vonku v prírode, môžete si predstaviť okolo seba les, háj alebo vaše iné obľúbené miesto .
Teraz presuňte svoju pozornosť na svoje telo, pomaly si uvedomujte pocity od temena hlavy až dolu, uvoľníte oči, ústa, ramená - postupne celé telo až k chodidlám.
Nohy sú pevne na zemi, cítime - akoby sa korene z nich predlžovali až dovnútra zeme, sú veľmi silné a vnorené hlboko pod nami.
Vnímajte energiu zo zeme prúdiacu cez tieto korene až k našim chodidlám. precíťte ako prúdi do celého tela, pomaly s láskou a prijatím - od nôh, cez trup a ruky, krk až prejdeme k hlave.
Keď sa dostanete na vrchol vašej hlavy, uvoľnite sa a precíťte zjednotenie so zemou, uvedomenie si samého seba a hlboký pokoj vo svojom vnútri - pravidelne a pokojne vdychujúc a vydychujúc ...

Nastal čas, keď pripojíme k meditácií pohyb rúk.

Keď sa budete cítiť pripravení, pomaly dvíhame ruky do upaženia, dlane smerujú nadol. Nechajte ruky voľné, bez námahy, akoby sa z vlastnej vôle vznášali. Keď sú dlane vo výške ramien, rovnobežne so zemou, otočíme dlane nahor. Naše ruky sa ako vetvy tvoriace korunu stromu, pohybujú v slnečnom svite až k nebu. Posunieme ruky trošku dozadu, stačí centimetrík - pri tomto pohybe cítime, ako sa otvára náš hrudník, naše srdce : uvítame svet a prijmeme ho do svojho srdca.
Zostaneme v tejto polohe tak dlho, ako sa nám páči a potom pomaly presúvame ruky hore, kým sa prsty dotknú nad vrcholom hlavy, ako prvé vetvy tvoriace začiatok koruny nášho stromu. Precíťte, ako sa do týchto mocných konárov opiera vetrík a pohráva sa s listami v zlatistej žiare slnečných lúčov ...
Potom ruky pomaly necháme klesať dlaňami nahor až do výšky ramien, dlane otočíme smerom k zemi a plynulým pohybom pokračujeme smerom nadol - až sa končeky prstov stretnú pred vaším podbruškom - na prednej línií vášho tela - kmeňa. Vedomie postupne smeruje k zemi , ku koreňom a zas precíťte silu zeme putujúcu cez ne postupne do celého tela tela. Keď sa dostane znovu k rukám - stále dotýkajúc sa končekmi prstov dvíhame ruky a jemne sa pristavíme na hrudníku, potom pokračujeme až k obočiu a po precítení ďalej nad hlavu do hornej časti koruny.
Zostaňte tam tak dlho, ako budete chcieť a potom opakujte sekvenciu dvakrát: oddelíme prsty a ruky znova necháme klesať k zemi ako na začiatku, znova podbruško, hrudnk, čelo až do otvorenia koruny.
Po tretej a poslednej sekvencií ruky necháme voľne pri tele, odpočívame a preciťujeme dýchanie. Poďakujeme stromom a svojmu telu a ak chceme, môžeme pokračovať ďalšou meditáciou alebo cvičením.

Zdroj : www.druidry.org

Úžasná meditácia :)

Vyskúšla som, cítim sa skvele. Nabudúce rovno v lese, to bude ešte väčšia sila :)
Ďakujem Áno Srdce Objímam

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú aicky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia aicky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.