Ametyst

Je to odroda kremeňa s tvrdosťou 7, svetlo až tmavofialovej farby.

Jeho meno znamená neopitý - a pochádza zo starogréckeho slova amethustos. Pôvod je v legende o ametyste, podľa ktorej najvyšší boh Zeus rozlial kalich s vínom na biely kremeň, ktorý následne prijal farbu vína. Je vynikajúci na detoxikáciu a očistu organizmu. Podporuje vieru v Boha aj v samého seba. Vo všetkých náboženstvách bol kameňom svetcov.

Na liečebné účely sa ním môžeme masírovať, ukladať si ho na noc pod vankúš, pri meditácií prikladať na miesto tretieho oka, pri bolestiach hlavy masírovať miesto nad obočím, okolo spánkov a pri koreni nosa ho položiť a nechať pár minút. Položený na žalúdok alebo oblasť brucha upravuje tráviace problémy, na hrudník dýchacie. Dá sa z neho vyrobiť aj elixír, keď ho vložíme na noc do vody a vyložíme napríklad na okno, aby sa k nemu dostal mesačný svit. Na slnko ho nikdy nedávame, stratil by svoju krásnu farbu.

Z duchovného hľadiska nás učí, aby sme dôverovali silám vesmíru, ukľudňuje, pomáha nám zbaviť sa strachu a starostí a duši dostať sa do stavu vyrovnanosti. Kontroluje nečakané zmeny nálad a chráni pred negatívnymi vibráciami osoby ale aj priestory. Na ametystovej drúze si môžeme očisťovať iné kamene a ak si ju umiestnime v byte, podporuje rodinnú harmóniu a rodinné teplo.

ametysty.JPG

Fialová farba v sebe spája protikladnú životnú silu a energiu ohňa červenej farby a modrú upokojujúcu čistoty ducha a pokoja, a tým aj pomáha harmonizovať vzťahy medzi mužom a ženou.

Ak máme nejaké záhadné sny či pocity, pomáha nám pochopiť ich a vyrovnať sa s nimi. Je to výborný meditačný kameň , učí nás pokore, podporuje intuíciu a pomoc vyšších síl. Ak spoznáme a pochopíme našu vnútornú bytosť, pomôže nám ametyst nájsť našu cestu a zmysel života.

Odbúrava stres a pomáha spracovať rôzne traumy a nespracované zážitky, tu postupujeme opatrne, aby sa to nezačalo prečisťovať príliš rýchle.

Uvoľňuje pri nespavosti, má očisťujúce účinky. Môžeme si vyrobiť ametystový elixír, a potierať sa ním, alebo aj piť ráno, či večer, čo posilňuje najmä pankreas. Môžeme ho vkladať do krémov a masážnych olejov, kde tiež zvýrazní ich liečivú silu. Podporuje aj liečenie cievnych a pohlavných chorôb.

Pri nosení so sebou má ochrannú funkciu, dokonca vraj znižuje účinky alkoholu. -Môj muž si minule chcel dať pred jazdou pivo, vraj keď má na krku ametystového anjela, nemôže predsa nafúkať :o))) - tak aby to niekto tiež takto vtipne nepojal ! :o)))))

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú aicky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia aicky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.